حمل واکسن کرونا با تویوتا لندکروزر

حمل واکسن کرونا با تویوتا لندکروزر

حمل واکسن کرونا با تویوتا لندکروزر

حمل واکسن کرونا با تویوتا لندکروزر

در طی بیش از یک‌سال گذشته، همه­‌گیری ویروس کرونا باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره میلیاردها نفر در سراسر جهان شده و بسیاری افراد را نیز به کام مرگ فرستاده است. به واسطه ایجاد وقفه در تولید شرکت‌ها، تمامی صنایع و کارخانجات نیز آسیب فراوانی از جانب این بیماری تحمل نموده‌اند.

”بنابر یافته‌­های شرکت تویوتا، 20 درصد از واکسن‌­های ارسال شده به کشورهای درحال توسعه به دلیل عدم وجود امکانات سرمایشی از میان می‌روند.“اکنون که مدتی از کشف واکسن این بیماری گذشته، به نظر می‌­رسد بشر بتواند بر این مشکل بزرگ فائق آید هرچند که هنوز مشکل بزرگ دیگری در سر راه قرار گرفته: ارسال واکسن به تمام مردم جهان. اینجاست که محصول جدید تویوتا وارد میدان می­‌شود چراکه خودروساز ژاپنی اقدام به ساخت یک لندکروزر ویژه نموده که به یخچال مجهز شده است.

حمل واکسن کرونا با تویوتا لندکروزر

تویوتا برای ساخت این مدل از نسخه تجاری لندکروزر 70 استفاده نموده و با شرکت‌های Tsusho Corporation و B Medical Systems همکاری داشته تا خودرویی حاصل شود که علاوه بر تجهیز به یخچال، استانداردهای کیفی و ایمنی سازمان بهداشت جهانی را نیز به همراه داشته باشد.

یخچال نصب شده در این خودرو از نوع CF850 مخصوص حمل واکسن و ساخت B Medical Systems بوده که می­‌تواند 400 پکیج واکسن را در محفظه 396 لیتری خود جای دهد و تنها با اتکا بر باتری مستقل خود، تا 16 ساعت روشن بماند. امکان شارژ این باتری در هنگام حرکت خودرو و یا با اتصال به یک منبع خارجی وجود دارد.

ادامه مطلب
کیا سید 2021

بنابر یافته‌­های شرکت تویوتا، 20 درصد از واکسن‌­های ارسال شده به کشورهای درحال توسعه به دلیل عدم وجود امکانات سرمایشی از میان می‌روند. درهرحال به نظر می­‌رسد خودروهایی همچون این تویوتا لندکروزر 78 بتوانند باعث افزایش سرعت واکسیناسیون افراد شوند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید